All

Jakie wybrać dodatki do Opery?

Jeśli lubimy korzystać z kasyn internetowych oferujących bonus bez depozytu, a jednak mamy problem z blokadami, to świetnym rozwiązaniem może być przeglądarka opera. Pozwala ona na korzystanie z wbudowanego VPN-u, jak i również oferuje wiele innych ciekawych dodatków. Postanowiliśmy sprawdzić te najciekawsze.

VPN

Zaczynamy od najważniejszego dla nas dodatku. Opera ma bowiem w sobie wbudowany moduł VPN, który pozwala na bezpieczne korzystanie z sieci. Co prawda jest to bardzo uproszczona opcja, jednak darmowa. W większości przypadków za VPN-y musimy płacić miesięczny abonament w wysokości kilku czy kilkudziesięciu złotych. Opera Free VPN jak można wyczytać na stronie producenta – nie wymaga subskrypcji, jakiejkolwiek opłaty. Podczas surfowania w sieci VPN daje nam o wiele większy poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza w sytuacji, kiedy będziemy korzystać z publicznego czy nieznanego Wi-Fi. W domyślnych opcjach możemy jako miejsce wybrać Amerykę Północną, Azję i Europę. Opera Free VPN świetnie się sprawdza w przypadku kasyn internetowych, które są zablokowane w Polsce. Wystarczy wtedy jedynie wybrać region i odświeżyć stronę. W większości przypadków regionalna blokada znika i można skorzystać z kasyna czy bukmachera internetowego.

uBlock Origin

Użytkownicy Google Chrome nie są w stanie wyobrazić sobie przeglądania stron internetowych bez załączonego AdBlocka. Zarówno jego podstawowa wersja, jak i rozszerzenia pozwalają na uniknięcie zaśmiecenia stron przez reklamy. Kiedyś te zwłaszcza w formie flash były utrapieniem. Bardzo ważne jest to, że wspomniane narzędzie nie tylko filtruje i blokuje reklamy, lecz także ma wpływ na wszelkie elementy szpiegujące, które rejestrują naszą aktywność. Narzędzie to nie obciąża naszego komputera, a przy tym pozwala na sporo edycji. Możemy bowiem bez trudu dodawać strony do filtrów, wyłączać uBlocka na wybranych witrynach (o co same proszą lub tego żądają).

Enhancer for YouTube

Nie da się ukryć, że YouTube to dziś najpopularniejszy serwis wideo na świecie. Jednak korzystanie z jego normalnej wersji bywa czasem irytujące. Dlatego też z pomocą może przyjść nam Enhancer for YouTube. Jest to wtyczka, która dostępna jest także na inne przeglądarki. Dzięki niej można łatwiej sterować odtwarzaczem za pomocą myszki, scrollować obraz bez utraty samego materiału wideo. Ponadto można za jej pomocą kontrolować reklamy na YT, jak i dodawać kanały na specjalną listę, jeśli w ten sposób oglądając reklamy, chcemy wspierać ulubionych twórców.

Install Chrome Extensions

Jest to rozwiązanie, które polubią użytkownicy Chrome’a, bowiem pozwala na zainstalowanie w Operze wielu oficjalnych dodatków do przeglądarki Google. Poprawna instalacja tego rozszerzenia sprawi, że zyskamy dostęp do sklepu Google Chrome Web Store. Otworzy to nam drogę do mnóstwa innych ciekawych rzeczy, których normalnie nie mamy w Operze.

HTTPS Everywhere

Jest to kolejny dodatek, który ma wpływ na nasze bezpieczeństwo w sieci. Trzeba przecież przyznać, że większość z nas w ogóle nie patrzy na to, z jakich zabezpieczeń korzysta odwiedzana przez nas strona. HTTPS Everywhere zajmuje się jednym z najistotniejszych, czyli szyfrowaniem. W momencie, kiedy wykrywa, że strona korzysta tylko z HTTP, to wtedy automatycznie przełącza nas na wersję strony z szyfrowaniem HTTPS. Zyskujemy tym samym większe bezpieczeństwo w sieci.

Visit here to know about the newsfie where you can get the most trending latest news posthut. By the way, this copyblogger site also analysis the recent headline news around the world.

Z innych ciekawych dodatków do Opery polecamy również The Printliminator, Sidebar Sticky Note, Opera Ad blocker, TreeClicks, Evernote Web Clipper, Lastpass czy też Emoji Keyboard.

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button